+38 (095) 350-92-46
Головна / Послуги / Електропроводка в квартире

Електропроводка в квартире

Наша компанія пропонує послуги проектування, укладання і розводки електропроводки в Сумах на будь-яких об'єктах, наприклад, в трикімнатній квартирі. Ми виконуємо весь комплекс робіт з укладання та розводки електропроводки, гарантуємо їх високу якість. Великий досвід роботи допомагає виконувати роботи будь-якої складності. У нас вы можете замовити укладання і розведення проводки в однокімнатній, трикімнатної або в 2х кімнатній квартирі в панельному або в цегляному будинку.

Монтаж проводки в квартире

Комфорт сучасного життя неможливий без електрики. Кожна людина щодня використовує велику кількість електроприладів. Наприклад, в двокімнатній квартирі,  крім освітлення, до електрики можуть підключатися кілька десятків одиниць побутової техніки, а для їх надійної роботи необхідна якісна електропроводка. Важливо грамотно спроектувати силову частину, освітлення, виконати роботи відповідно до діючих нормативних вимог, використовувати якісні матеріали та обладнання. Неправильно спроектована або прокладена проводка може становити небезпеку для здоров’я і життя, тому монтаж електропроводки в 1 кімнатній квартирі або в житлових приміщеннях іншого формату варто довірити фахівцям.

Скільки коштує зробити електропроводку в квартирі

Вартість прокладки проводки в квартирі

Од.вим Ціна за од.вим
Заміна проводки в 1 кімнатній квартирі комплект від 5000 грн
Заміна проводки в 2 кімнатній квартирі комплект від 10 000 грн
Заміна проводки в 3 кімнатній квартирі комплект від 15 000 грн

Повний Прайс-лист по монтажу проводки, розцінки

 

Монтаж електропроводки в квартирі

Перш ніж прокласти проводку, необхідно скласти схему, вибрати матеріали і обладнання. На плані повинно відображатися розташування розеток, освітлювальних приладів і вимикачів, розподільних коробок і щитка, шляхи прокладки кабелю.

 

Прокладка проводки в квартирі виконується до початку фінішної обробки (установки міжкімнатних дверей, укладання покриття підлоги, фарбування, клеєння шпалер та інше). В першу чергу, відповідно до готової схеми роблять розмітку місць установки всіх елементів системи та укладання проводки. На цьому етапі можливе внесення змін до схеми. У цьому випадку зміни схеми укладання і розводки не призведуть до додаткових витрат часу і фінансів. Якщо прокладка електропроводки вже почалася, внесення змін в проект розводки буде пов’язане з певними труднощами.

 

Проводка електрики повинна відповідати нормативним вимогам. Зокрема, заборонено підключення заземлюючих контактів розеток ел проводки до труб опалення, водопостачання або до нульових проводів. Такий монтаж проводів становить небезпеку для здоров’я і життя людей. При наявності електроплити номінал головного автомата електропроводки повинен бути, як мінімум, 50А. Провести електрику необхідно таким чином, щоб витримати нормативні відстані від проводів до підлоги, вікон, одвірків, труб інженерних систем. Підключення проводки до розеток виконується зверху чи знизу в залежності від типу розводки (по стелі або по підлозі).

Разводка проводки в квартире

Розводка електрики в квартирі

Розводка проводки в квартирі виконується з урахуванням поділу споживачів електроенергії на групи. Такий поділ може бути різним. При виборі оптимального варіанту укладання проводки враховують розміри приміщень, кількість клієнтів електричної мережі та інші аспекти. В однокімнатній студії таких груп проводки зазвичай менше, ніж в двох або в 3 кімнатній квартирі в панельному будинку. На кожну групу проводів встановлюють окремий автомат.

Приклад розподілу на групи:

  • проводка на холодильник і витяжку;
  • проводка до освітлювальних приладів;
  • розводка на пральну машину;
  • електропроводка до розеток;
  • проводка на посудомийну машину;
  • проводка на електричну плиту.

Підключення всієї електропроводки до одного автомату небажано. Придбання автомата, розрахованого на високу потужність, і кабелю для укладання проводки, який витримає високе навантаження, обійдеться у велику суму. У разі ремонту електропроводки в квартирі доведеться повністю відключити електрику.

Існує 3 види розводки проводки. Найчастіше використовується розводка через розподільні коробки. Електричний щиток монтують в коридорі, від нього в приміщення заводять кабель живлення, при вході в кожну кімнату встановлюють розподільну коробку для проводки. Тип укладання проводки вибирають на етапі її проектування. Оптимальний вид проводки залежить від розмірів і особливостей приміщень, кількості енергоємної побутової техніки та інших факторів. Частіше використовують проводку виду “зірка”.

 

Електрика в квартирі з нуля

Проводка з нуля в обов’язковому порядку виконується відповідно до проектної документації. Проект проводки може розробити тільки фахівець. В іншому випадку помилки в укладанні і розводці проводів загрожують коротким замиканням і електропроводка може становити серйозну небезпеку.

Заміна проводки в квартирі

Заміна електропроводки в квартирі виконується під час капітального ремонту. Вона потрібна, якщо стара проводка не відповідає навантаженню, яке зростає. Також багато власників житла в новобудовах вважають за краще відразу замінити електропроводку в квартирі, так як забудовники нерідко використовують при укладанні матеріали і комплектуючі низької якості.

Проводка в однокімнатній квартирі або іншому житлі виконується прихованим або відкритим способом. У першому випадку в стінах вирізають штроби для прокладки електричної проводки. У панельному будинку в 3 кімнатній квартирі проводку можна приховати в пустотах міжповерхових перекриттів.

Зверніть увагу!

У панельному будинку монтаж електропроводки має свої особливості. Щоб провести проводку, необхідно володіти спеціальними знаннями і навичками. Для людей, які не є фахівцями в цій сфері, провести електрику своїми силами буде складно.

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти