+38 (095) 350-92-46
Головна / Послуги / Прокладка кабелю в землі

Прокладка кабелю в землі

Наша компанія надає послуги прокладки увідного проводу в землі. Ми викопаємо траншею, прокладемо в ній силовий кабель в гофре або металевій трубі. Ми працюємо з об'єктами будь-якої складності, гарантуємо дотримання діючих норм і вимог, високу якість монтажу.

Прокладка кабеля в траншее

Прокладка електричного кабелю до пункту споживання виконується підземним або повітряним способом. Прокладка кабелю в землі має цілу низку переваг перед повітряним монтажем. Такий монтаж кабелю є більш естетичним, проводка прихована під землею не псує зовнішній вигляд будівлі, немає ризику її пошкодження при сильному вітрі або переміщенні різних предметів з великими габаритними розмірами. Крім того, в траншеї неможливий перегрів лінії, який здатний привести до її пошкодження.

 

Правила прокладки силового кабелю підземним способом:

  • Електрокабель укладають в грунті на глибині не менше 70 сантиметрів.
  • Якщо прокладають проводку через фундамент від одної споруди до іншої, її обов’язково захищають від пошкоджень сталевою трубою.
  • У траншеї дроти електричної лінії укладають на відстані близько 10 сантиметрів, тому важливо заздалегідь визначити її розміри, виходячи з кількості кабелів.
  • Силову лінію бажано додатково захистити. Для цього в траншею додають піщане підсипання. Після укладання кабелю в землю зверху на глибині близько 40-50 см прокладають сигнальну стрічку.

Підземна прокладка кабелю може використовуватися для будь-яких об’єктів. Вимоги до безпеки виділяють кілька категорій. Найпростіший варіант – це укладання електропостачання до приватного або заміського будинку, споруд господарського призначення. На приватних ділянках без відома господаря не проводять масштабних земляних робіт, тому немає ризику механічного пошкодження лінії. Напруга зазвичай низька.

До об’єктів другої категорії складності відноситься прокладка проводів середньої потужності для виробничих будівель і промислових споруд. В цьому випадку в обов’язковому порядку розробляється повний пакет проектної документації.

До найскладніших робіт відноситься прокладка високовольтних ліній. До них пред’являються підвищені вимоги, до виконання робіт допускаються тільки спеціалізовані організації, які мають відповідні дозволи.

Проложить кабель в траншее

 

Прокладка кабелю під землею в трубі

Укладання кабелю в металевій трубі – популярний спосіб підземного монтажу. Труба надійно захищає дроти від пошкоджень протягом довгого часу. ЇЇ підбирають таким чином, щоб внутрішній діаметр був в 1,5-2 рази більший, ніж діаметр кабелю.

 

Прокладка кабелю у землі в гофрі

Протяжка кабелю в гофру має переваги перед іншими видами монтажу. До них відносяться просте і швидке укладання, низька вартість гофри. Використання цього виду монтажу має обмеження, тому в деяких випадках встановлювати лінію в гофрі не можна. Перед початком робіт важливо проконсультуватися з фахівцем.

Зверніть увагу!

Якщо електрокабель вирішено прокласти під землею, для цього використовують трубу або гофротрубу. Також СІП в землі захищають від пошкоджень кабельним каналом або іншим способом.

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти