+38 (095) 350-92-46
Головна / Послуги / Блискавкозахист

Блискавкозахист

Встановлюємо блискавкозахист на будинки та котеджі в місті Суми з дотриманням нормативних вимог, що діють в Україні. Виконаємо весь комплекс робіт з розробки проекту комплексу захисних заходів, гарантуємо ефективність системи.

Молниезащита зданий

Система блискавкозахисту – це комплекс технічних заходів, які спрямовані на захист  будівлі або споруди, а також людей і майна, які в ньому знаходяться від блискавки. Якщо блискавка влучить у дах будь-якої будівлі без громовідводу, це призведе до катастрофічних наслідків. На перший погляд, може здатися, що ризик не дуже великий і можна обійтися без установки блискавкозахисту, але насправді це не так.

 

На планеті протягом доби фіксується близько 40 тисяч гроз. Пряме влучення блискавки в металеву покрівлю будівлі та споруди дійсно трапляється рідко, але існує й інша небезпека. Навіть досить віддалена гроза може стати причиною виходу з ладу електронного обладнання при відсутності громовідводу. У сучасних умовах це загрожує великими фінансовими втратами.

 

У разі потрапляння блискавки в лінію електропередачі створюється потужний імпульс для навколишніх об’єктів. Він здатний не тільки вивести з ладу інженерні комунікації, а й призвести до пожежі. Для виключення такої небезпеки виконується установка система блискавкозахисту. Залежно від характеру загроз, від яких захищає система, розрізняють зовнішній та внутрішній захист від блискавки.

 

Улаштування блискавкозахисту

Технічне облаштування блискавкозахисту залежить від функцій, які він повинен  виконувати. Стандартна установка включає наступні елементи:

  • громовідвід;
  • захисний контур;
  • система заземлення.

Залежно від особливостей будівлі (матеріалів, місця розташування, призначення) в стандартний варіант установки блискавкозахисту можуть вноситися зміни і доповнення. Для будівель і споруд потрібно, як зовнішній, так і внутрішній блискавкозахист.

В першу чергу, виконується монтаж громовідводу. Призначення громовідводу полягає у відведенні заряду від об’єкта. Він складається з 1 або декількох приймачів. Пристрій громовідводу в кожному випадку обирається фахівцями з урахуванням характеристик, призначення і особливостей об’єкта. Приймачі на даху не пропускають блискавку до будови, беруть її розряд на себе і передають на громовідвід. Якщо блискавка потрапить в приймач, вона опускається на металеві провідники – громовідводи.

Установка молниезащиты в частном доме

Як замовити громовідвід на будинок

Блискавкозахист приватного будинку повинен включати весь стандартний комплекс захисних заходів. Громовідвід в приватному будинку необхідний в обов’язковому порядку, але важливо подбати і про внутрішній захист від імпульсних напруг. Пристрої захисту від імпульсних напруг (ПЗІП) можуть мати вигляд варисторів, розрядників або комбінованих приладів. Вони забезпечують тимчасове з’єднання з системою вирівнювання, яка за відсутності екстремальної ситуації не пов’язана із заземленням. Такі пристрої спільно з системою вирівнювання потенціалів і заземленням створюють ефективний внутрішній захист від блискавки для приватного будинку. Він захистить техніку від псування і людей від ударів струмом в приватному будинку і на прилеглій території.

Для розрахунку і монтажу блискавкозахисту звертайтеся до фахівців нашої компанії. Ми виконаємо весь комплекс робіт з проектування та монтажу, гарантуємо ефективність системи.

Зверніть увагу!

Для установки ефективного блискавкозахисту розташування приймачів, напрямок громовідводів і інші параметри визначаються фахівцем за результатами розрахунків. Бажано, щоб розділ блискавкозахисту входив в проект будівлі. Це допоможе уникнути великої кількості проблем. Монтаж і перевірка блискавкозахисту на існуючих об'єктах значно складніші, ніж їх установка в процесі будівництва. Категорія захисту підбирається в залежності від клімату регіону (враховується середньорічна тривалість грозових дощів), призначення об'єкта. Технічні рішення для проекту фахівці приймають, враховуючи в тому числі й ландшафт території, на якій знаходиться будівля, її пожежостійкість.

Залишилися питання? Ми готові на них відповісти